8 Temmuz 2015 Çarşamba

İlk tatil maceramız: Bebekle Voyage Torba / 2 - Mert ilk defa uçağa bindi

Mert ilk defa uçağa bindi :)))

Evde zor zapt ettiğimiz çocuk uçakta nasıl duracak diye çok endişeliydik. İniş ve kalkışlarda kulak sağlığı için emmesi, su içmesi ya da emzik alması (ah, keşke) gerekiyor. Puseti nereye bırakacağımızı da bilmiyoruz. Daha önce görüyorduk ama hiç yaşamadık ya, bilemiyor insan.

Gidişte körükten bindik uçağa, Türk Hava Yolları gişesinde bavulları verirken puset için poşet verdiler. Uçağa binerken bebeği alıp puseti katlayıp poşete koyarak teslim ediyorsunuz. Ben Mert'i aldım gittim, kalanı koca halletti :) Bebekler için hostes kemer dağıttı, kendi kemerimize geçiriyoruz, sonra bebeğin beline göre sıkıyoruz kemeri. Emerek uyudu Mert yol boyunca. Harikaydı 😀 Bodrum Havaalanında uçaktan inince pistte verdiler pusetleri, çok rahat oldu. 
Ama dönüşü hiç sormayın 😞 Tam tersiydi. Mert bizi ve çevremizdekileri bıktırdı. Susması için etrafımızdakiler "aa bak burada ne var" diye oyalamaya çalıştılar onu. Rezil olduk yani..

Bu arada uçaklarda bebekler sadece cam kenarında oturabiliyor, çünkü bir tek cam kenarındaki koltuklarda 2 oksijen maskesi var. 

Yanınıza mümkünse yeni oyuncak alın ya da uzun zamandır görmediği bir oyuncağını, yoksa uçakta oyalamak çok zor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder