8 Temmuz 2015 Çarşamba

İlk tatil maceramız: Bebekle Voyage Torba /1 - Haydi bavulları hazırlayalım

Of o nasıl bir strestir öyle... Ne giyecek, ne yiyecek, yolda nasıl duracak, alışveriş listeleri, yanımıza alınacaklar, olmazsa olmazlar, ya lazım olursalar, küçücük bir şey zaten bavulda yer kaplamazlar... Hazırlık zamanı tam bir kaos. Bebekle ilk tatil... Normalde bile insan kendi eşyalarını hazırlarken zorlanır, şu etekle şu blüz giyilecek diye her akşam için ayrı ayrı kombinler, bir ton kozmetik ürünü doldurulur-du. Şimdiyse kocayla bana tek bir bavul, Mert'e bir bavul hazırlanır, Mert'in bavulu kapanmaz, bir kısmı bizim bavula aktarılır. Çok şükür her şey tamamdır.


Bebek ihtiyaç listesi:

Yanımıza alacakları unutmamak için liste hazırlamıştım, iyi ki hazırlamışım. Ha hepsini kullandım mı? Tabii ki hayır. Ama "ya lazım olursa?" diyerek içini kemiren sesi susturmanın başka yolunu bilen varsa buyursun :) 

☀️Bez
☀️Islak mendil
☀️Şampuan
☀️Tarak
☀️Ateşölçer
☀️İlaçlar (Ağrı kesici/ateş düşürücü, olası ishal durumu için toz prebiyotik, olası alerji için krem, olası pişik için krem)
☀️Güneş koruyucu
☀️Beyaz sabun
☀️Alt açma bezi
☀️Tırnak makası
☀️Giysi (ince/kalın,kısa kol/uzun kol, hırka, pijama, çorap, şapka...)
☀️Önlük
☀️Ayakkabı/patik
☀️Tülbent/müslin bez
☀️Plaj eşyaları
☀️Havlu
☀️Penye battaniye
☀️Oyuncak
☀️Buzdolabı poşeti, kilitli poşet
☀️Yemek kabı, kaşık, alıştırma bardağı, plastik kap
☀️Sivrisinek kovucu(citronella ekstresi)

Sadece ateşölçer ve ilaçları kullanmadık, bir de yemek kabı ve kaşık.

Yolda yanınıza alacağınız ufak çantayı da unutmayın 😉 Birkaç bez, ıslak mendil, yedek giysi, alıştırma bardağı, küçük şişe su, varsa hazır yemekler, önlük unutulmamalı. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder