8 Temmuz 2015 Çarşamba

İlk tatil maceramız: Bebekle Voyage Torba / 3 - Artısıyla eksisiyle Voyage Torba



Voyage Torba hakkında instagram hesabımdan birkaç yorum yapmıştım zaten, fikrimi az çok belli etmiştim. 

Olumlu ve olumsuz yönlerini madde madde sıralayacağım.

Voyage Torba'dan memnun kaldım çünkü:

-Doğası muhteşem, her yer ağaçlık
-Deniz harika, bebekler ve çocuklar için çok uygun. Genelde durgun, dalga yok, hemen derinleşmiyor, kumla karışık minik çakıl plajı, ayağa batmıyor
-Plajda çocuklar için etrafı kapalı, üstü gölgelikli oyun alanı var
-Otel içindeki çocuk klübü çok güzel, çocuklar için lunapark mevcut
-Çalışanlar kibar, herhangi bir rahatsız edici durum yaşamadık
-Odaya park yatak koydular, biz odadayken Mert orada oynadı, hem de gece yatağında uyudu (keşke yatağında uyusa bu çocuk)
-Otel düz ayak, pusetle plaja, restoranta, odaya gitmek çok kolay.
-Plajda bez mayo ücretsiz temin ediliyor



Voyage Torba'dan memnun kalmadım çünkü:

-Ramazan ayı olmasına rağmen otel çoook kalabalıktı
-Ana restorantta boş masa bulmak sorun, masa buldunuz diyelim, bu sefer de bebek için mama sandalyesi avına çıkıyorsunuz. İlk akşam 20 dakika mama sandalyesi bekledik. Sonraki günler 10 kere tur atıp masadan kalkanları gözüme kestirip mama sandalyelerini kendim topladım. Aksi halde yine beklemek durumunda kalacaktık. 
-Ana restorantta bebek büfesi yetersiz. Blender, hazır pakette meyveli yoğurt ve 3 çeşit sıcak kap çıkıyor. Birinde et ya da tavuk haşlama, diğerinde çorba, diğerinde sebze püresi. Mert 10 aylık ve henüz tavuk vermedim, organik tavuk dışında antibiyotiklerle beslenen tavukların bebek beslenmesinde yeri olmadığı aşikar. Bu nedenle bebek büfesindeki tavuğa ne kadar güvenilebilir? Bir kere haşlanmış et aldım, o kadar sertti ki ben bile yiyemem, kalkı ki bebek yiyecek?! Sebze püresi olarak bebek büfesine koydukları karışıma patlıcan eklediklerini öğrenmemle bir daha bebek büfesine bakmadım bile. Patlıcan nikotin içermesi ve alerjen olması nedeniyle 1 hatta 2 yaşından önce önerilmiyor. İçinde özellikle hangi sebzeler olduğunu sormayan anneler de bilmeden mutlaka yedirmişlerdir bu sebze püresinden. Çünkü içindekiler yazmıyor, açıp bakıyorsunuz. İsteyene kavanoz maması veriyorlar. Paketlenmiş hazır gıda tercih etmiyorum.
-Kahvaltıda bebek büfesi yok, çocuk büfesine göz attım, çubuk kraker ve hazır bebek bisküvisini görüp oradan uzaklaştım. Aradığım sadece tuzsuz peynir, tuzsuz ekmek, tuzsuz zeytin, cherry domates, haydi belki avokadoydu. Hiçbiri yoktu.
-Plajda şezlong kavgası var. Gün içinde üzerinde havlu olmayan şezlong bulmak mümkün değil. Havlu bırakıp gidip gelmeyenler çok. Bu konuda otelin önlem alması şart.
-Hem restorantta hem de pastanede kirli tabak ve bardaklarla karşılaştık. Kalabalık olduğu için atlandığını düşünsek de kontrol edilmesi gerekirdi. Tabaklarda yemek kalıntıları, bardaklarda ruj lekeleri Voyage'da olmamalı.
-Ana restorantta bebek için ılık su yoktu. Şişe sular hep soğuktu. Garson çözüm olarak bir fincan kaynar su getirdi, soğuk suyla ılıştırıp içirdim.
-Ana restorantta sadece 1 ızgara büfesi var ve tek çeşit çıkıyor. Haliyle önünde 20 kişi sıra oluyor. Bebekle direkt olarak alakalı değil bu durum ama yine de belirtilmek istedim, çocuk 2 dakika boş durmazken ızgara almak için 15 dakika sıra bekleme lüksümüz yok anne baba olarak. Sonuç: Çocuklu aileler, siz de ızgara yemeyiverin.
-Bebeğime omlet yedireyim derseniz dikkat edin, omleti süt ve yumurta ile yapıyorlar. Omlet sırasını beklemeyi göze alırsanız yanınızda kase götürün, özel olarak yumurta çırpıp omlet yaptırabilirsiniz.


Özetlemek gerekirse bebekle tekrar bu tesisi tercih etmem. Mert büyüyünce belki... Ek gıdaya yeni başlamış bebeğinizle gidecekseniz önerim ev yapımı yoğurt ve peynirinizi yanına alın. En azından ilk birkaç gün sizi idare edecektir.
10 aylık Mert diyet büfesinden beslendi. Kahvaltıda az tuzlu peynir, haşlanmış yumurta, yumurtalı ekmek, meyve. Öğlen ve akşam yemeklerinde de yine diyet büfesinden haşlanmış et ya da balık, haşlanmış bulgur ya da pirinç, zeytinyağlı sebze yemekleri yedi. Ara öğün olarak meyve yedi. Gitmeden önce yemekte sorun yaşamamak için domates ve yumurta akı alerjisi olup olmadığını 3 gün kuralıyla test etmiştim, en azından bu açıdan çok sıkıntı yaşamadık. Siz de mutlaka önce doktorunuza danışın.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder